STARDUST MEMORIES dark country | space folkStardust Memories to zespół założony przez muzyków grup Marii Peszek, Voice Band, Letters From Silence i WNDKR.
Razem tworzą specyficzną i niespotykaną na polskim rynku muzyczną mieszankę – od korzennego amerykańskiego bluesa, country, folku i bluegrassu, przez kosmiczną psychodelię, aż do współczesnej muzyki alternatywnej.
Specyficzny klimat stardustowych kompozycji kreują głębokie typowe dla produkcji z lat 60’ pogłosy. Mocny i zmysłowy wokal oraz psychodeliczne dźwiękowe efekty połączone są z akustycznym brzmieniem mandoliny i kontrabasu.

Swoją stylistykę zespół określa zwięźle jako ‚dark country’ oraz ‚space folk’.

Grupa zaistniała w 2012, wydając EP-kę z oryginalnymi interpretacjami utworów szeroko pojętej muzyki alternatywnej, rockowej i elektronicznej.
Ubrane w nową, autorską szatę dźwiękową, stanowią interesującą, nieraz mocno zaskakującą alternatywę dla często już klasycznych oryginałów.

Na przełomie 2013/2014 roku Stardust Memories rozpoczęli pracę nad debiutancką, w pełni autorską płytą, której wydanie planują na początek 2015 roku. Zwiastuje ją klip do utworu „Wishlist”, zarejestrowany podczas sesji na żywo w czerwcu 2013r:

https://www.youtube.com/watch?v=g2lpAicnatY

Listopad 2014: płyta jest gotowa. Będzie nosic tytuł „TENSION”
Teaser albumu:
https://soundcloud.com/stardust-memories-1/tension-album-teaser

Zespół został doceniony w ogólnopolskim konkursie „SKODA Auto Muzyka” (wyróżnienie dziennikarzy Piotra Metza i Piotra Stelmacha). W kwietniu 2014 Stardust Memories zagrali koncert przed Rykardą Parasol zorganizowany z okazji V urodzin warszawskiego klubu Powiększenie. W październiku 2014 zdobyli nagrodę dla najlepszego zespołu na toruńskim
festiwalu Audiowizje.

Skład:
Magdalena Nowakowska – wokal, perkusjonalia
Maciej Bąk – gitara elektryczna, wokal
Artur Hołuszko – mandolina
Marcin Bocian – kontrabas, gitara basowa
Michał Stawarz – perkusja

https://www.facebook.com/StardustMemoriesPL
https://www.youtube.com/watch?v=qBkWJpDa8ps
https://www.youtube.com/watch?v=XiO7SyJWxY8
http://stardust-memories.bandcamp.com/

wstęp: 15zł