Telewizja za trzy grosze, godzina: 20.00//Niplodram na Chłodnej25

& Buchner Olter godzina: 21.00 

Czwartek będzie u nas gorący: na pierwszy ogień pójdzie kolejna odsłona kabaretowej sceny na Chłodnej 25!

Tym razem na swój spektakl satyryczny zaprasza grupa Niplodram! Start: 20.00. 5zł
skład: Maciej Pawłowski, Filip Stysiak, Jan Łukasik, Kajetan Zakrzewski, Aleksander Kowal.

Wejście: 5 ziko

Telewizja za trzy grosze zabierze widzów do studia telewizyjnego, w którym zobaczą, jak niczego się niespodziewająca, wyrwana w środku nocy z łóżka osoba zostanie wrzucona w wir telewizyjnych przygód. Czy owo studio okaże się wymarzoną fabryką snów czy bardziej hutą koszmarów? Trudno będzie stwierdzić aż do samego końca.

Buchner//Olter: godzina 21.00, 10zł
to nowo powstały duet z Warszawy. Muzycznie łączący inspiracje wszystkim – Smashing Pumpkins, Japandroids, Peterem Brötzmanem, Johnen Louriem, śpiewem ptaków, szumem morza, skrzypieniem drzwi, dzwiękiem zapalenia papierosów, Pablem Picasso, Johnem Waynem.


Niplodram to grupa sześciu ambitnych, młodych mężczyzn o zbliżonych poglądach na twórczość humorystyczną. Studiują na wielu wydziałach, począwszy od socjologii, przez aktorstwo i reżyserię dźwięku, na medycynie kończąc. Mają nadzieję, że ta mieszanka perspektyw przyniesie im wiele nietuzinkowych rozwiązań. Ich przykazaniem jest szacunek dla inteligencji Widzów, więc oprócz gagów starają się w materiale zawrzeć humor nie do końca oczywisty. Może to czasami są kule u nóg, ale to ich własne kule. W trakcie swojej krótkiej działalności udało im się zakwalifikować na Mulatkę i FAMĘ oraz dwukrotnie osiągnąć półfinały PAKI.

11755522_1008021062564579_7411138738789152268_n (1)

Buchner Olter
JAKUB BUCHNER – Ceni sobie wszechstronność grając z takimi inicjatywami muzycznymi jak: WIO – Warszawa Iprovisers Orchiestra; duet ŻAL łączący w sobie improwizację z graniem do-kotletowym; punkowy skład Mata Hari, z którym przygotowuje się do pierwszych nagrań, od pół roku grając koncerty, oraz Wicked Giant zespół do tańca i do różańca. W brzmieniu instrumentu interesuje go połączenie ciepłej czystej barwy, i klarownej harmonii wraz z poszukiwaniem dziwnych niekoniecznie konwencjonalnych dźwięków.

TEODOR OLTER – improwizator, bębniarz jazzowy. Gra w zespołach Pokusa i Nietakt, w duo z Wojtkiem Kwapisińskim, Trio z Rayem Dickatym i Ksawerym Wójcińskim.Występuje w Warsaw Improvisers Orchestra. Pod pseudonimem Sun Enough tworzy słabą muzykę elektroniczną.
Za największych perkusistów uważa Eda Blackwella, Hana Benninka, Johna Staniera i Adama Pierca z Mice Parade.