Jeff Gburek i Wojtek Więckowski spotkali się po raz pierwszy w Poznaniu w marcu 2016 roku.
Usiedli przy stole i nagrali dwie godziny muzyki.
Później nagrali jeszcze więcej godzin muzyki.
Także podczas wspólnej trasy latem tego samego roku.
Na marzec 2017 przewidziana jest premiera wspólnej płyty nakładem wytwórni Multikulti Records.

Rozmawiają podobnym językiem, lecz w różnych dialektach, co powoduje za każdym razem powstanie innego języka stworzonego na potrzeby danego spotkania w określonych okolicznościach, by opowiedzieć historię nową i inną od poprzedniej.

Jeff Gburek jest amerykańskim gitarzystą, kompozytorem i artystą dzwiękowym. Przez 10 lat tworzył przestrzeń muzyczną dla teatru tańca Djalma Primordial Science, z którym odbył liczne tournee zarówno w USA jak i w Europie. Płyty z jego muzyką wdały takie wytwórnie jak Audiomat, Spectropol, Plus Timber, Ether, Aural Terrains, Absurd, Triple Bath, Herbal, Another Timbre, Idiosyncratics, Nur Nicht Nur. Pojawił się również w kompilacjach wydanych przez Another Timbre, Anarchy Moon, Das Kleines Field Recordings Festival, Classwar Karaoke, World Flag. Współpracował między innymi z Tetuzi Akiyama, Karolina Ossowska, Filippo Panichi, Marjorie Van Halteren, Martyna Poznańska, Joseph Angelo, Tomek Chołoniewski, Hubert Wińczyk, Taylor Burden, Joniec, Wojtek Więckowski, Rafał Iwański, Piotr Mełech, Lucio Capace, Keith Rowe, Annette Krebs, Michael Vorfeld, Kyle Bruckmann, Pascal Battus, Raven Chacon, Bob Bellerue, Tom Carter, Heather Leigh, Yuko Kaseki a także z licznymi innymi wspaniałymi muzykami, od których przyjął wiele ważnych lekcji. Występował na wielu festiwalach muzyki improwizowanej w tym Experyment Festiwal (Zbąszyń), FRIV (Poznań), Ad Libitum i Monotype (Warszawa), Muzykoterapia (Kraków), Das Kleines Field Recordings Festival (Berlin), 48 Stunden (Berlin), Unidram Festival (Poczdam) a także był stypendystą i rezydentem w Darmstadt (Niemcy), STEIM (Amsterdam) oraz ODIN Teatret (Dania). Choć w dużej mierze jest muzyczynm samoukiem studiował również sztukę Butoh u takich mistrzów jak Min Tanaka, Kazuo Ohno i Anzu Furukawa w Japonii a także jawajska muzykę gamelonową u kilkunastu mistrzów w Jogjakarcie, między innymi u nieżyjącego juz Pak Suhardi.

Wojtek Więckowski – gitarzysta i malarz. W formalnych eksperymentach szuka relacji między środkami wyrazu stosowanymi zarówno przy tworzeniu muzyki jak i pracy nad dziełem malarskim. Występuje z Warsaw Improvisers Orchestra, w duetach z Jeffem Gburkiem czy Rayem Dickaty oraz w trio z Piotrem Mełechem i Filipem Rambergiem czy z Patrykiem Zakrockim i Piotrem Dąbrowskim lub solo. Na rynku fonograficznym zadebiutował w 2007 roku wydawnictwem „Slyde Guitar”; (MyMusic/Universal). W swojej grze łączy fascynacje szeroko pojętym amerykańskim folkiem jak i awangardą XX wieku, ambientem i muzyką improwizowaną. Mieszkał i tworzył w Polsce, USA, Francji, Anglii i Niemczech występując w klubach, galeriach, domach kultury i na festiwalach.

www.wojtekwieckowski.com

www.soundcloud.com/gburekwieckowskiduo

wstęp: 15pln