Ray Dickaty

Saksofonista, kompozytor. Na karierę muzyczną Raya Dickaty składa się ponad 60 nagrań z różnymi składami. Były członek legendarnego Spiritualized i Moonshake. Współpracownik między innymi PJ Harvey, Stereolab i Cornershop. Ponadto koncertował i nagrywał między innymi z Sonic Youth, Suicide, Durutti Column i Lush.
Ze swoim zespołem Solar Fire Trio grającym free jazz noise, nagrał trzy szlagierowe albumy i odbył trasę supportując Juliana Cope’a. Współpracował z Eddie’m Prevostem, założycielem legendarnego AMM, a także grał z takimi improwizatorami jak: Philip Marks, Chris Corsano, Brigitte Kuepper, John Butcher, Lol Coxhill, Carlos Zingaro, John Edwards, Martin Kuchen, Jeffery Morgan, Evan Parker i wielu innych.
Obecnie mieszka w Warszawie i jest aktywnym przedstawicielem polskiej improwizowanej sceny muzycznej. Jest dyrygentem Warsaw Improviser Orchestra, dyrektorem muzycznym Spacefest Festival w Gdańsku. Oprócz Infant Joy Quintet tworzy takie zespoły jak: Kom Trio, Osaka Vacuum, DCD Trio, Organic Panic, Pulsarus, Noise of Wings, Line of Fire oraz Sounds Of The Night Sky. Ponadto udziela się często na impro mitingach.
> www.raydickaty.com
> www.soundcloud.com/raydickaty

PIOTR DĄBROWSKI

Artysta wszechstronny – perkusjonista, artysta plastyk, intuicjonista, autor tekstów poetyckich. Poszukuje w grze na perkusji i otoczeniu obrazów, brzmień i barw. Muzyka tworzona przez niego koresponduje ze współczesną muzyką perkusyjną, minimalną, improwizowaną, noise’ową. Podobnie jak w swej twórczości plastycznej stawia na prostotę i surowość formy. W jego graniu instrumenty zyskują nowy wymiar, tracą swój konwencjonalny obraz – stają się narzędziami dźwiękowymi, służą do tworzenia osobliwych faktur, ujawnia się ich wewnętrzna energia. Korzysta także z przedmiotów, które rzadko kojarzą się z muzyką, często używa smyczka. Występuje z programem solowym „Medytacje dźwiękowe na perkusję solo”. Autor muzyki do spektaklu tanecznego „Niepoważnie kobiece”, współtwórca muzyki do spektaklu „Tyki-dusze-nar-Europa”, z Rayem Dickaty współtworzył muzykę do spektaklu „Czy to jest Europa?”.Współpracuje muzycznie z WARSAW IMPROVISERS ORCHESTRA, Rayem Dickay, Wojciechem Więckowskim, Patrykiem Zakrockim, Wojciechem Traczykiem, Iwoną Jędruch, Maciejem Cierlińskim, Goo Ba, Szymonem Tarkowskim, Antoniną Nowacką. Miał przyjemność współpracować z: Wojciechem Kwapisińskim, Mieczysławem Litwińskim, (nieżyjącym już) perkusistą Konradem Chylem tworząc duet LUV, Yerba Mater, Meritum, Wiosna, Bindu Duo (z Tomaszem Bandyrą, obecnym basistą Kinsky). Wespół z Cinemanual, Krzysztofem Owczarkiem wykonywał program: „Dźwięk w obrazie. Obraz w dźwięku”. Regularnie tworzy na polu sztuk plastycznych i prowadzi zajęcia edukacyjne, plastyczne i dźwiękowe dla dzieci. W tym roku wydał własnym sumptem materiał na perkusję solo pt: „Makrlofid”.

https://soundcloud.com/piotr-d-browski-2

Wstęp:10zł