Skerebotte Fatta
Jan Małkowski – sax
Dominik Mokrzewski – perkusja

https://soundcloud.com/dodos-jan

Grupa wizualizatorów Malarze tworzona jest przez Mikołaja Chylaka, Tomka Melissę, Jędrka Owsińskiego, Marka Zająca i Jana Liberę. Kolektyw ten zrodził się z potrzeby współpracy i wprawienia w ruch kolorów oraz znaków, które w codziennej praktyce malarskiej powstają zazwyczaj w samotności i pozostają statyczne. Grupa działa najczęściej w kooperacji z muzykami tworzącymi muzykę eksperymentalną i improwizowaną.

Skerebotte Fatta to rodzaj dźwiękowego dialogu – forma komunikacji i wyraz czystych emocji. To improwizacja pozbawiona sztywnych reguł oraz ściśle wytyczonego kierunku. Niepozbawiona wrażliwego i uważnegospojrzenia na to co, dookoła. Odpowiadająca potrzebie chwili i aktualnym odczuciom.

Jan i Dodos grają także w Infant Joy Quintet, z którym wydali płytę „New Ghosts” (ForTune 2014) oraz w zespole Ryby – „Kenia” (Thin Man 2016).

Jan Małkowski
Saksofonista samouk, miłośnik harmonii i ekspresji bluesowej, gra w m.in. Warsaw Improvisers Orchestra, Infant Joy Quintet, Ryby, Kasperek/Małkowski; uczestnik cyklu Impro Miting w Eufemii.

DOMINIK Dodos MOKRZEWSKI – perkusista samouk, z wykształcenia filozof, nauczyciel w jednym z warszawskich liceów. W muzyce przede wszystkim fascynuje go polirytmia i improwizacja, które stara się łączyć w swoich projektach. Gra z Michałem Kasperkiem, Jankiem Małkowskim, Ksawerym Wójcińskim (Infant Joy Quintet), Norbullem, Rafałem Dedyńskim (Biegli), Ramezem Nayyarem (Biegli, Straszne rzeczy), Kubą Orłowskim (Straszne rzeczy).
Współtworzy z Rayem Dickatym Warsaw Improviser Orchestra i trio Line of fire z Natanem Kryszkiem. Występuje także w zespołach Ryby, Pongopongo, Hard cock cafe, The Thox. Brał udział w projektach PatoMazo, Volno, Monkey Business. Animuje muzyczne wydarzenia w galerii Praca (cykl Wolne Loty z Mikołajem Chylakiem).