Popsysze to trio z trójmiasta, które powstało w 2008 roku.
Zespół ma na swoim koncie trzy albumy „Popstory” (2012), „Popsute” (2015) oraz „Kopalino” (2017). – wszystkie wydane przez Nasiono Records.

Najświeższa płyta powstała w kwietniu 2016 roku w trakcie tygodniowego pobytu w domku wypoczynkowym w pomorskiej wsi Kopalino – w czasie tego wyjazdu została skomponowana i zaaranżowana większość utworów na nowy album. W nagranym materiale słychać morze, czuć wilgotną ziemię. Okolica zauroczyła oraz zainspirowała zespół i właśnie z tego powodu jako nazwę wydawnictwa wybrano „Kopalino”.

Zespół ma na koncie współpracę z takimi artystami jak Damo Suzuki (ex Can; efektem spotkania jest bootleg z zapisem improwizowanego koncertu, który miał miejsce w ramach Space Fest w 2012 roku), Tomasz Ziętek (Mitch & Mitch, Dick4Dick, Loco Star, Pink Froyd), Grzegorz Guziński (Homosapiens, Flapjack).

Skład zespołu:
– Jarek Marciszewski (gitara, wokal),
– Sławek Draczyński (bas)
– Kuba Świątek (perkusja, wokal).

www.facebook.com/Popsysze
www.popsysze.bandcamp.com
https://www.youtube.com/Popsysze
————————–————————–————————–————

bezgwiezdnie.
,,Chciałbym, by zaszło słońce, księżyc nie wzszedł, gwiazdy zniknęły za gęstymi chmurami, by niczyje oczy nie błyszczały ani się nie żarzyły, by zrobiło się cicho, bym miał urodziny, by wszyscy zasiedli wokół mnie i wstrzymali oddech, by nikt się nie poruszył i nagle bym zaświecił…”

Kolejna nadzieja młodej niezależnej sceny warszawskiej.
prowincjonalne frustracje / piosenki pisane pod wpływem złej pogody

,,Tak właściwie chodzi nam tylko o emocje.”

niepokój

mentalność Unwound, wrażliwość Pile / kolejne trio naiwnych sympatyków Sonic Youth, którzy chcą czegoś więcej

To dopiero początek.

https://www.youtube.com/channel/UCug5nIZopFENgcEb-0qX3JA
https://soundcloud.com/bzgwzdn

————————–————————–————————–————\

Wojtek Więckowski – gitarzysta i malarz. W formalnych eksperymentach szuka relacji między środkami wyrazu stosowanymi zarówno przy tworzeniu muzyki jak i pracy nad dziełem malarskim. Występuje z Warsaw Improvisers Orchestra, w duetach z Jeffem Gburkiem czy Rayem Dickaty oraz w trio z Piotrem Mełechem i Filipem Rambergiem czy z Patrykiem Zakrockim i Piotrem Dąbrowskim lub solo. Na rynku fonograficznym zadebiutował w 2007 roku wydawnictwem „Slyde Guitar”; (MyMusic/Universal). W swojej grze łączy fascynacje szeroko pojętym amerykańskim folkiem jak i awangardą XX wieku, ambientem i muzyką improwizowaną. Mieszkał i tworzył w Polsce, USA, Francji, Anglii i Niemczech występując w klubach, galeriach, domach kultury i na festiwalach.

Starcaster / dwa wzmacniacze w stero / dużo noise’ów i ambientów i dronów

www.wojtekwieckowski.com

www.soundcloud.com/gburekwieckowskiduo

————————–————————–———————–

Wstęp 15pln