BAB BABARDAH WARSAW LIVE SESSIONS – dwa wieczory z muzyką improwizowaną których centralną postacią będzie Piotr Michałowski – warszawiak, klarnecista i saksofonista od lat mieszkający w Stanach Zjednoczonych. Z zawodu asyrolog, z zamiłowania improwizator. Wieczory będą bardzo symboliczne – po kilkudziesięciu latach Piotr Michałowski zagra w mieście gdzie kilkadziesiąt lat temu zagrał swój jedyny w tym mieście solowy koncert. W Warszawie powita go i wesprze na scenie wielu świetnych muzyków. Każdego wieczoru publiczność będzie miała okazję usłyszeć kilka rożnych kameralnych konfiguracji, oraz oktet. Zapraszamy!

Wstęp: 10zł.
Piotr Michałowski – klarnet basowy, sopraninowy, saksofon sopraninowy
Piotr Mełech – klarnet
Antonina Nowacka – głos
Vitalij Appow – fagot
Wojtek Więckowski – gitara elektryczna
Marcin Jadach – kontrabas
Patryk Zakrocki – altówka
Michał Kasperek – perkusja

Bio:

Piotr Michałowski wychował się w Warsawie (Rejtan/UW), lecz żyje od lat w USA gdzie pracował naukowo ponad cztery dekady jako specjalista od Starożytnego Wschodu. Jednocześnie nauczył się grać na saksofonach i klarnetach, współpracując z muzykami grającymi muzykę improwizowaną w Ann Arbor i Detroit. Na początku swojej kariery muzycznej pracował z saksofonistą/klarnecistą Lenem Bukowskim i skrzypkiem Mikem Khoury w zbiorowej grupie Close Embrace of the Earth. Od tego czasu współpracował w duecie z Khourym oraz z innymi muzykami w kraju i zagranicą. Grał w Paryżu i Rzymie, w różnych miejscach w Stanach Zjednoczonych m. in. z Fred Lonberg-Holm, Vinny Golia, Jon Raskin, Jason Kao Hwang, Andrew Drury i Ken Filiano. Wśród nagrań, ostatnio grał na płycie Jason Kao Hwanga p.t. „Voice” (Innova).

Piotr Mełech – klarnecista-samouk, improwizator; chętnie odwołujący się zarówno do jazzowej tradycji, europejskiej awangardy, free impro, czy też szeroko pojętej muzyki etnicznej. Proces codziennej praktyki, oraz weryfikacja tych doświadczeń poprzez interakcje z innymi artystami, stanowią dla Mełecha istotny budulec do dalszych poszukiwań i pracy nad własnym językiem ekspresji. Działa również na polu muzyki elektro-akustycznej.

Antonina Nowacka – wokalistka/artystka wizualna, zainteresowana wykorzystaniem głosu jako instrumentu, jego potencjałem brzmieniowym, oraz jego korelacją z przestrzenią, kontekstem i istotowością. Współtworzy zespoły WIDT , kIRk, Warsaw Improvisers Orchestra, współpracuje z muzykami, producentami, artystami wizualnymi, performerami.

Vitalij Appow – urodzony na Białorusi. Jest absolwentem Białoruskiej Państwowej Akademii Muzyki w Mińsku w klasie fagotu, a także kompozycji. Swoje twórcze osiągnięcia prezentował na różnych międzynarodowych festiwalach i forach muzycznych. Jest założycielem i uczestnikiem zespołu “Rational Diet” oraz zespołu Nowej Muzyki Kameralnej “Five-Story Ensemble”. Członek Teatru Alternatywnego w Brześciu “Skrzydła niewolnika”. Jest również założycielem Międzynarodowego festiwalu Niemego Kina “KINEMO”.W 2017 roku otrzymał od Ministerstwa Kultury RP stypendium Gaude Polonia.

Wojtek Więckowski – gitarzysta i malarz
W formalnych eksperymentach szuka relacji między środkami wyrazu stosowanymi zarówno przy tworzeniu muzyki jak i pracy nad dziełem malarskim. Zadebiutował na rynku fonograficznym w 2008 roku wydawnictwem „Slyde Guitar” (My Music/Universal).
W swojej grze łączy fascynacje szeroko pojętym amerykańskim folkiem jak i awangardą XX wieku, ambientem i muzyką improwizowaną

Marcin Jadach – kontrabasista, gitarzysta basowy młodego pokolenia. Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Chętnie udzielający w szeroko pojętych alternatywnych przedsięwzięciach muzycznych. Laureat wielu nagród, między innymi Jazz Juniors, Bielska Zadymka Jazzowa . Związany z grupą Orange The Juice, projektem The Transgress i Minimatikon. W roli sidemana miał okazję współpracować czołowymi muzykami polskiej sceny.

Patryk Zakrocki – muzyk, improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy (ur. 1974 r. w Warszawie). Obecnie gra w duecie SzaZa i z gitarzystą Marcinem Olakiem, na skrzypcach lub altówce, oscylatorze i elektrycznej mbirze, zmienia melodyjki w starych pozytywkach i współtworzy dwa wyjątkowe projekty własnego pomysłu: Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego i Kino Dźwięku. Michał Górczyński – kompozytor i muzyk. Absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina. Od 1998 roku zajmuje się pisaniem muzyki na różne obsady (m.in. „Zróżnicowanie na dwa fagoty i klarnet”, „Rondo à la krakowiak na wrzeszczącego pianistę i klarnet basowy”, „Malowanie na dwa klarnety, fagot, kontrabas i śpiew”) oraz muzyki do ponad 25 spektakli dla teatrów dramatycznych i lalkowych). Czynnie zajmuje się improwizacją i interpretacją muzyki współczesnej.

Michał Kasperek – bębnista free jazzowy. Grywa w wielu nieszablonowych konfiguracjach muzycznych. Na stałe związany jest z zespołami: Infant Joy Quintet (płyta ?New Ghosts? ForTune 2014) oraz Retarders Trio (Natan Kryszk, Miłosz Cirocki; kaseta ?Zbiór? wytwórnia Wounded Knife 2014). Wraz z Andrzejem Szpindlerem oraz Tomkiem Świtalskim współtworzy poetycko-muzyczny projekt HIPOKAMP. Gra bo ma fiksacje!