Koncert współczesnej elektroakustycznej muzyki improwizowanej. Na smyczki, struny i perkusję z odrobiną elektroniki.

WOJTEK TRACZYK jest kontrabasistą, basistą, kompozytorem i improwizatorem od lat eksplorującym różne muzyczne style, poszerzając tym samym horyzonty, wzbogacając i stale przedefiniowując swój język muzyczny. Kształcił się w PSM im. F.Chopina w Warszawie, na Wydziale Jazzu w AM im. K.Szymanowskiego w Katowicach, na Wydziale Matematyki UW i w zespołach starszych/mądrzejszych/lepszych. 100 lat temu był laureatem różnych konkursów jazzowych, takich jak na przykład Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors, Festiwal Standardów Jazzowych w Siedlcach, grając tam z różnymi zespołami. Współpracował z różnymiartystami i zespołami, między innymi z: Władysławem Jagiełło, Jimem Bakerem, Johnem Tilbury, Davem Rempisem, Aramem Sheltonem, Wacławem Zimplem, Ray Dickaty, Marią Peszek, Gabą Kulką, Sufity, Neurasja, Tworzywem Sztucznym, Muzykoterapią, The Light, Kamil Szuszkiewicz Band, Kapacitron, Purusha… W 2012 roku, zainspirowany bardzo ciekawą preparacją kontrabasu, której autorem jest Hubert Połoniewicz, nagrał płytę „Free Solo” na kontrabasie solo, która ukazała się nakładem Multikulti. W koncertach solo szuka stanu, w którym każdy jeden dźwięk jest niezwykle ważny, bo stan ten daje poczucie wolności, odróżnia „mogę zagrać wszystko”, od „mogę zagrać cokolwiek”. W 2014 roku nagrał kolejną solową płytę zatytułowaną „dziękuję, dobrze”. Ukazała się ona nakładem Unzipped Fly Records. Jest zupełnie inna od poprzedniej: kontrabasu na niej praktycznie nie ma, natomiast jest sporo innych instrumentów oraz osiem piosenek.

WOJTEK KUREK
Góral, cygan, słoik, perkusista, najlepszy przyjaciel muzyka.
Paper Cuts, Warten, Chryste Panie i dużo Impro Mitingi w Eufemia.

WOJTEK WIĘCKOWSKI
Gitarzysta i malarz. W formalnych eksperymentach szuka relacji między środkami wyrazu stosowanymi zarówno przy tworzeniu muzyki jak i pracy nad dziełem malarskim. Występuje z Warsaw Improvisers Orchestra, zespołem Śmierć i Łzy i Drużyna Poznańska, Piotrem Mełechem, Jeffem Gburkiem, Patrykiem Zakrockim, Piotrem Dąbrowskim, Wojtkiem Traczykiem, Johnem Cornellem i wieloma znakomitymi muzykami z kręgu warszawskiej sceny muzyki improwizowanej w różnych składach. Na rynku fonograficznym zadebiutował w 2007 roku wydawnictwem „Slyde Guitar”; (MyMusic/Universal). W swojej grze łączy fascynacje szeroko pojętym amerykańskim folkiem jak i awangardą XX wieku, ambientem i muzyką improwizowaną. Mieszkał i tworzył w Polsce, USA, Francji, Anglii, Australii i Niemczech. Tworzył muzykę do małych form teatralnych i filmowych, do poezji, slamu, performensów czy słuchowisk radiowych.
www.wojtekwieckowski.com

PATRYK ZAKROCKI

Muzyk, improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy (ur. 1974 r. w Warszawie). Obecnie gra w duecie SzaZa na skrzypcach lub altówce, oscylatorze i elektrycznej mbirze, zmienia melodyjki w starych pozytywkach i współtworzy dwa wyjątkowe projekty własnego pomysłu: Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego i Kino Dźwięku.

Patryk Zakrocki zajmuje się muzyką kameralną, elektroakustyczną i szeroko pojętym słuchowiskiem. Dyryguje zespołami improwizatorów i sam improwizuje i komponuje. Opublikował 12 albumów płytowych, w tym dwa solowe. Jest autorem muzyki do spektakli teatralnych i filmów fabularnych, animowanych, dokumentalnych, krótkometrażowych i niemych. Wśród tych ostatnich znalazły się etiudy studenckie Romana Polańskiego, filmy eksperymentalnie Themersonów i animacje lalkowe Władysława Starewicza. Autorska ścieżka dźwiękowa napisana do obrazów, poza licznymi pokazami w Europie, była do tej pory prezentowana w Stanach Zjednoczonych, Islandii, Urugwaju, Chinach i Japonii.

Patryk Zakrocki prowadził cykl koncertów Galimadjaz, współtworzył „Inwazję dźwięku” w Zachęcie, prowadził znany ze słuchowisk Zakład Produkcji Dźwięku. Jako improwizator wystepował z Pawłem Szamburskim, Fredem Frithem, Kazuhisa Uchihashi, Tetuzi Akiyama, Norbertem Kubaczem, Raphaelem Roginskim, Michałem Górczyńskim, Noelem Ackchote, Paulem Brody, Alanem Bernem, Maciem Morettim, Hubertem Zemlerem, Michaelem Zerangiem i wieloma innymi wybitnymi muzykami!

Bilety 15złotych
Data: 6.06.2017