Piotr Kaliński (Hatti Vatti) podzczas swojej trasy po Korei znalazł bardzo fajny grażowy zespół i postanowił, że pomoże im zoorganizaować kilka koncertów w Polsce.
 
57 (wymawiane po koreańsku jako Oh-Chill ) to rockowy duet z Seulu, w skład którego wchodzi gitarzysta JunHong Yun oraz perkusistka Seol Kim. Zespół został założony w 2012 roku jako trio, a nazwę zaczerpnął z jednej z piosenek grupy Biffy Clyro, którą artyści uznają za swoją główną inspirację. Niedługo potem, po odejściu jednego z muzyków formacja przekształciła się w duet. W 2014 roku zespół przeniósł się ze swojego rodzinnego miasta Jeonju do stolicy – Seulu, gdzie od razu zaskarbili sobie przychylność nie tylko słuchaczy, ale też krytyków. Ci drudzy okrzyknęli 57 projektem, który warto obserwować.
 
W październiku 2014 roku duet zaprezentował swoją długo wyczekiwaną, debiutancką EP-kę zatytułowaną po prostu 57. Silnie inspirowane garażowymi, alt rockowymi formacjami wydawnictwo przepełnione jest organiczną energią i brzmieniem, które szczególnie dobrze sprawdza się na koncertach.
 
Artyści popłynęli na fali sukcesów i już rok później pojawili się na wielu znaczących koreańskich festiwalach: Jisan Valley Rock Festival, Busan International Rock Festival, Jeju Stepping Stone Festival, a także na jednym z największych azjatyckich showcase’ów – Zandari Festa.
 
2016 rok przyniósł ze sobą pierwszą podróż do Wielkiej Brytanii, gdzie 57 zagrało na cenionym festiwalu Liverpool Sound City Festival. To nie był ich jedyny europejski koncert – grupa udała się na zakończoną sukcesem trzytygodniową trasę po Anglii. Przystankami na niej było choćby manchesterskie Night & Day Cafe czy The Windmill w londyńskim Brixton.
 
57 pracują obecnie nad pierwszym długogrającym wydawnictwem, którego premierę zaplanowano na czerwiec 2017 roku. Aby uczcić jego pojawienie się na rynku, grupa zagra wiosenne tournee po Korei Południowej i ponownie odwiedzi Wielką Brytanię.
 
https://www.youtube.com/watch?v=RoAyJuES_E0
https://www.youtube.com/watch?v=rp-CGJpiSTU
 
 
 
Wstęp 15pln.
 
 
Queer Resource Center to głośny kwartet z Warszawy, którego nazwy nie pamięta żaden Polak ani Niemiec, a ich muzyki nawet oni sami. Grają Christoph Thun (Eric Shoves Them In His Pockets, Paula i Karol), Hubert Woźniakowski (Eric Shoves Them In His Pockets, New People), Quentin Carenzo (Francuz), oraz Jakub Czubak (The Car Is on Fire, New People) a czasem i też (ale nie tym razem) ojciec-współzałożyciel zespołu Robin Peringer (Modest Mouse, Carissa’s Wierd, Rudy Waltz Academy). Niedawno wydali swój debiutancki album „Meeting New People” (Antena Krzyku 2016).