Trio Ramberg/Mełech/Więckowski to pokłosie działalności stołecznych Impro Mitingów, oraz Warsaw Improvisers Orchesrta. Pomysł zrodził się w Chmurach, by po kilku tygodniach – ku ogólnej euforii zebranej publiczności jak i samych muzyków – zmaterializować się w Eufemii w postaci soczystej, orzeźwiającej mikstury. Spontaniczna rejestracja koncertu tylko potwierdziła, że pomysł to jeden z tzw. strzałów w dziesiątkę, czy też „drogocennych muzycznych samorodków”. Nie pozostało nic innego jak tylko podjąć rzuconą przez los rękawicę! Muzyka którą proponuje trio, to energetycznoorganiczna plecionka o wysokiej amplitudzie dynamicznej.
Bazując na odmiennych, indywidualnych językach oraz chęci poszukiwania bez formalnych ograniczeń Ramberg/Mełech/Więckowski tworzą dogodną przestrzeń dla dźwięków nieoczywistych i przeżyć niebanalnych.
Mają ambicję, by choć trochę zakrzywić czasoprzestrzeń i dać to słuchaczowi.

Filip Ramberg – perkusja
Piotr Mełech – klarnet, klarnet basowy
Wojtek Więckowski – gitara

Wstęp 15zł

≣Wojtek Więckowski – gitarzysta i malarz. W formalnych eksperymentach szuka relacji między środkami wyrazu stosowanymi zarówno przy tworzeniu muzyki jak i pracy nad dziełem malarskim. Występuje z Warsaw Improvisers Orchestra, w duetach z Jeffem Gburkiem czy Rayem Dickaty oraz w trio z Piotrem Mełechem i Filipem Rambergiem czy z Patrykiem Zakrockim i Piotrem Dąbrowskim lub solo. Na rynku fonograficznym zadebiutował w 2007 roku wydawnictwem „Slyde Guitar”; (MyMusic/Universal). W swojej grze łączy fascynacje szeroko pojętym amerykańskim folkiem jak i awangardą XX wieku, ambientem i muzyką improwizowaną. Mieszkał i tworzył w Polsce, USA, Francji, Anglii i Niemczech.
www.wojtekwieckowski.com

≣ FILIP ZENON RAMBERG
Norweg, Polak, perkusista. Przez wiele lat był liderem norweskiego zespołu WIND (trzy wydania płytowe). Prowadził wytwórnie SYRIN poświęconą muzyce eksperymentelnej. Przez kilka lat aktywny jako DJ Zenon w klubach i w radiu studenckim. Obecnie interesuje go jazz i muzyka improwizowana. Jest samoukiem który gra na wielu różnych instrumentach.

≣ PIOTR MEŁECH
Klarnecista-samouk, improwizator; chętnie odwołujący
się zarówno do jazzowej tradycji, europejskiej awangardy, free impro, czy też szeroko pojętej muzyki etnicznej. Proces codziennej praktyki, oraz weryfikacja tych doświadczeń poprzez interakcje z innymi artystami, stanowią dla Mełecha istotny budulec do dalszych poszukiwań i pracy nad własnym językiem ekspresji. Działa również na polu muzyki elektro-akustycznej. Współtwórca formacji Enterout Trio, Cukier, Tsigunz Fanfara Avantura, Orange the Juice, duetów z amerykańskim wiolonczelistą Fredem Lonberg-Holmem, Patrykiem Lichotą, Marcinem Albertem Steczkowski, Michałem Kasperkiem i Wojtkiem Kurkiem. Aktywnie uczestniczy w scenicznej działalności Warsaw Improvisers Orchestra. Prowadził w poznańskim klubie Dragon cykl koncertów improwizowanych Triolowe Rozkłady Yazzdy, oraz Jeden do Jeden.