BILETY 10/15 zł

UNDERFATE i SIGNAL FROM EUROPA
Koncert gdańskich post-rockowych formacji

Underfate zaprezentuje coś świeżego, coś w nowej formie.

UNDERFATE
Zespół komponujący w stylistyce post-progresywno rockowej. Oscylują pomiędzy wieloma gatunkami, ich muzyka jest trudna do zaszufladkowania. O swojej twórczości członkowie zespołu wypowiadają się w następujący sposób: „Muzyka jaką gramy jest bezpośrednio powiązana z nazwą zespołu. Odnosi się do pewnej drobnej i delikatnej składowej przeznaczenia, określonej przez nas jako podprzeznaczenie, na którą mamy wpływ i przez, którą możemy wpływać na to, co teoretycznie jest już zapisane – przeznaczone. W ten sposób muzyka nam przeznaczona, powstająca w wyniku subtelnego przeplatania konkretnych brzmień, jest dokładnie tym, co pragniemy grać.”

21.11.2014 debiutowali singlem w audycji Offensywa Piotra Stelmacha w Radiowej Trójce (fragment audycji od odsłuchania pod adresem: https://www.dropbox.com/s/qwt1oe3or0sl9fp/Stelmach_mixdown.mp3?dl=0) , zaś 31.01.2015 wydali debiutancki koncept album ‘Seven’, który opowiada historię chłopca budzącego się po 14 latach śpiączki. Motyw liczby siedem jest symboliczny i pojawia się wielokrotnie w wielu aspektach epickiego konceptu.

Album ‘Seven’ zdobywa pozytywne recenzje m.in. w magazynach: Teraz Rock, Magazyn Lizard, Magazyn Gitarzysta, Top Guitar (http://topguitar.pl/muzyka/underfate-seven). Ukazał się również teledysk koncertowy grupy, który można obejrzeć pod wskazanym adresem: https://www.youtube.com/watch?v=klSr6PdU440.

Płyta ‚Seven’ do odsłuchania:
https://www.youtube.com/watch?v=C4LjvIWJnVU&t=374s

FB https://www.facebook.com/underfate?ref=hl
BC: http://underfatepl.bandcamp.com/

******

SIGNAL FROM EUROPA

Trójmiejska formacja powstała w 2013 roku, grająca muzykę z pogranicza post-rock’a, oraz ambientu. Od tamtej pory mieli okazję dzielić scenę z zespołami takimi jak: sleepmakeswaves, Esben and the Witch, Izah, Spoiwo, Spiral oraz sounds like the end of the world. We wrześniu 2016 roku światło dzienne ujrzało ich pierwsze wydawnictwo – minialbum pt.: „Dusty Monuments” który zdobył pochlebne recenzję zarówno w kraju jak i za granicą.

Linki:

https://www.facebook.com/SignalfromEuropa/

https://signalfromeuropa.bandcamp.com/