Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jazz: Diomede + Jan Młynarski / CH25
wt 27.03 g 20.30

Marzec 27, 2018 @ 8:00 am - 5:00 pm

W skład Diomede wchodzą:
Tomasz Markanicz – saksofony
Grzegorz Tarwid – fortepian

 

wstęp 15pln

Muzycy grają wspólnie już 10 lat, ale dopiero niedawno nagrali materiał na debiutancką płytę. Zarejestrowana w Monochrom Studio, muzyka Diomede jest wypadkową wspólnych , przeżyć, a przede wszystkim dwóch różnych widzeń na sztukę. Prostota melodii i harmonii, jak również inspiracja szeroko pojętą muzyką improwizowaną, łączą się z kanonem jazzowym oraz motywami folkowymi. Ideą muzyki duetu jest osiągnięcie jedności ze słuchaczami, oderwanie się od szarej rzeczywistości oraz umożliwienie odbiorcy odbycia dalekiej podróży w głąb siebie.

Tomasz Markanicz – saksofonista, kompozytor, założyciel kwartetu jazzowego STAFF, z którym koncertował w Polsce i na świecie, biorąc tym samym udział w konkursach muzycznych (m.in. I miejsce na Festiwalu Jazzowym w Gdyni 2005, II miejsce na Festiwalu Klucz Do Kariery w Gorzowie Wielkopolskim 2006, Krokus Jazz Festiwal, Leiden Festiwal 2006, Gettingen Jazz Festiwal 2007). Aktualnie współpracuje z pianistą Grzegorzem Tarwidem, z którym założył muzyczny kolektyw Diomede. Wiosną 2017 nagrali pierwszą wspólną płytę w studiu Monochrom. Tomasz Markanicz zajmuje się szeroko pojętą muzyką improwizowaną. Porusza się w wielu stylach muzycznych, często występuje jako muzyk sesyjny. Komponuje muzykę do filmu, teatru a także na specjalne okazje.

Grzegorz Tarwid – pianista i kompozytor. Zebrał doświadczenie od wielu mistrzów polskiej pianistyki: najpierw od weterana jazzu tradycyjnego Wojciecha Kamińskiego, następnie Andrzeja Jagodzińskiego i Michała Tokaja, by przenieść się na studia do Kopenhagi i inspirować się duńską szkołą free: Jacobem Anderskovem czy Carstenem Dahlem. Ma na swoim koncie koncerty m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Kazimierzem Jonkiszem, Albertem Begerem, ale też Maciejem Obarą czy Tomaszem Dąbrowskim. Współtworzy autorski kwartet (z Maciejem Kądzielą, Andrzejem Święsem i Krzysztofem Szmańdą), trio Jachna/Tarwid/Karch, kwartet Shelton/Tarwid/Jacobson/Berre i Sextet Franciszka Pospieszalskiego.

Jan Emil Młynarski – Perkusista, producent, śpiewak podwórkowy, jeden z najbardziej wszechstronnych polskich muzyków. Absolwent prestiżowej szkoły Drummers Collective w Nowym Jorku. Od 1999 roku obecny na profesjonalnej scenie muzycznej. Współtwórca duetu J=J, z którym wraz z Joanną Dudą wspierał na koncertach formację Skalpel. Od kilku lat związany z warszawską sceną niezależną. Członek wytwórni i stowarzyszenia LADO ABC. Razem z Małgorzatą Penkallą tworzy duet ALEXIS, jest liderem tria POLE (z Piotrem Zabrodzkim oraz Michałem Górczyńskim). Z Maciem Morettim oraz Piotrem Zabrodzkim tworzy zespół 67,5 MINUT PROJEKT oraz jest członkiem zespołu BAABA, z którym regularnie koncertuje. Przewodzi też zespołowi WARSZAWSKIE COMBO TANECZNE, z którym wykonuje tradycyjne warszawskie melodie i piosenki oraz, wespół z Gabą Kulką, tworzy formację MŁYNARSKI PLAYS MŁYNARSKI, z którą na swój własny sposób interpretuje piosenki swojego ojca Wojciecha Młynarskiego. Wraz z pianistą Marcinem Maseckim stworzył Jazz Band Młynarski-Masecki odwołujący się do tradycyjnej przedwojennej muzyki warszawskiej.

Szczegóły

Data:
Marzec 27, 2018
Czas:
8:00 am - 5:00 pm