We czwartek 3 grudnia o godz. 21:00 na Chłodnej 25 zagrają dwa intrygujące zespoły: młody Faiver oraz pracujący nad swoim trzecim krążkiem Dead Sirens:

Faiver
Solowy projekt przypominający brzmieniem Beastie Boys I Becka Hansena. Zapętlone beaty uzupełniane żywymi instrumentami i świetne teksty nawiązują jednocześnie do garażowego bluesa jak i do klasycznego rapu. Tworzone w ten sposób brzmienie jest czymś nowym. Sam muzyk mówi o sobie: „…nawet w podziemiu nie ma dla mnie miejsca…”. Udostępnione do tej pory utwory zebrały świetne recenzje i zostały włączone do playlist kilku stacji radiowych. Faiver pracuje obecnie nad swoim debiutanckim albumem.
www.faiver.pl
www.facebook.com/faiversolo
www.soundcloud.com/faiversolo
www.youtube.com/faivertv

Dead Sirens
Zespół powstał w 2011 roku w Warszawie. Członkowie grupy nie lubią pisać o sobie ani mówić za wiele, bo wszystko zawarte jest w muzyce. Wszystko zawarł w kilku zdaniach Arek Lerch na violence-online, recenzując pierwszą EP „Sound Of A Bell”, wydaną nakładem DS w kwietniu 2012 roku: „(…) stolica może popisać się kolejnym, fajnym zespołem, który w żywiołowy, ale i całkiem przemyślany sposób potrafi zagrać rocka. Po prostu – rocka, bez żadnych dodatków, „postów”, metalowych riffów i innych pierdół. Bezpretensjonalność załogi robi wrażenie (…)”.
Druga EP „Not For Kids” jako wydawnictwo cyfrowe pojawiło się w sieci dzięki Fonografice m.in. na portalach iTunes, Deezer, Spotify w październiku 2013 roku. Jedyny klip, który dotychczas powstał, nakręcono do „Not For Kids”. Obecnie Dead Sirens kończy pracę nad trzecią płytą.

www.facebook.com/deadsirens
www.youtube.com/deadsirensband
www.deadsirens.bandcamp.com

Wstęp: 10 zł