Paper Cuts to elektroakustyczny duet muzyków improwizujących i eksperymentujących. Na koncie ma dwie kasety wydane przez warszawską oficynę Wounded Knife (http://www.facebook.com/wounded.knife): „First Date” (2013) i „Divorce Material” (2015).

http://www.facebook.com/PaperCuts2013

https://www.facebook.com/wounded.knife

https://woundedknife.bandcamp.com/album/first-date

https://woundedknife.bandcamp.com/album/divorce-material

Wtorek, 10.11. godz. 21:00

Wejście 10 zł

Zapraszamy!

Łukasz Kacperczyk – zajmuje się elektroakustyczną muzyką eksperymentalną opartą przede wszystkim na dźwiękach generowanych przez syntezator modularny. Nie stroni jednak od instrumentów wykonanych własnoręcznie i pracy z samplerami. Interesuje go niepowtarzalność i ulotność efektów pracy z takim zestawem oraz jego ogromny potencjał brzmieniowy. Ceni przestrzeń i wstrzemięźliwość w budowaniu dźwięków.

Członek zespołów Sounds of the Night Sky (Dickaty/Kacperczyk/Mełech/Mokrzewski) i Cukier (Kasperek/Mełech/Kacperczyk). Wspólnie z Wojtkiem Kurkiem (perkusja) tworzy duet Paper Cuts. Jest czwartym członkiem Modular String Trio (Jędrzejewski/Kacperczyk/Mazurkiewicz/Ochrimczuk). Udziela się w Warsaw Improvisers Orchestra. Razem z Mateuszem Wysockim (Fischerle) rozpoczął prace nad projektem Bouchons d’Oreilles.

Wojtek Kurek – perkusista, improwizator o szerokiej gamie możliwości. Współpracuje z wieloma środowiskami muzycznymi, zajmuje się m.in. muzyką eksperymentalną, improwizowaną, jazzem. Wielokrotnie uczestniczył w improwizowanych koncertach w warszawskich Chmurach oraz w cyklu spotkań muzycznych Impro Miting w Eufemii, gdzie zdarzyło mu się grać m.in. z Tomkiem Wegnerem, Bartkiem Tkaczem, Wojtkiem Kwapisińskim, Tomaszem Sroczyńskim, Aleksandrem Żurowskim czy Natanem Kryszkiem. Jego spojrzenie na instrument pozwala odejść od pojmowania perkusji jedynie jako bazy rytmicznej na rzecz melodyki, płynności, wielowarstwowej dynamiki i nieokreślonego sonoryzmu.

Współtworzył zespoły Bubble Pie, Mono Liza, Sadza, Prohibit oraz współpracował m.in. z Katarzyną Łopatą. Obecnie gra w Trio Maku (z Wojtkiem Makowskim i Bartoszem Łazarskim) i z Łukaszem Kacperczykiem w Paper Cuts. Pomysłodawca i organizator Koncertu Jednego Dźwięku oraz projektu Warten. Uczestniczy również w interdyscyplinarnym projekcie artystycznym Sześcian oraz koncertuje z Vixenem.