Zapraszamy na pierwszą debatę o sprawach miejskich zorganizowaną we współpracy z Klubokawiarnia Chłodna 25. Temat na początek: dzikie zwierzęta w mieście.

Dziki, sarny, lisy, łosie, bobry… Dzikich zwierząt w granicach Warszawy jest dużo, a będzie coraz więcej. Dokarmianie, ucieczki przed myśliwymi, nowe osiedla budowane na pierwotnie dzikich terenach – to wszystko wpływa na to, że coraz częściej spotykamy dzikich mieszkańców naszego miasta. Jakie z tego płyną korzyści i wyzwania? Jak powinniśmy reagować i my i władze Warszawy? Co zrobić, żeby i mieszkańcy/mieszkanki, i same zwierzęta czuli i czuły się bezpiecznie?

Na te pytania odpowiedzą:
Marta Jermaczek-Sitak – przyrodniczka
Andżelika Gackowska – Lasy Państwowe
Barbara Grabowska – Międzynarodowy Ruch na rzecz Zwierząt VIva i KDS ds Ochrony Zwierząt
Ewa Sufin-Jacquemart – Fundacja Strefa Zieleni
Przedstawiciel/ka Eko Patrolu Straży Miejskiej – do potwierdzenia

Debatę poprowadzi Izabela Zygmunt (Partia Zieloni).

Do zobaczenia!