Blackberry Hill elektronika/folk Bydgoszcz

RUSTY PINE folk Warszawa

czas: 11.03 godz. 21
wejście: 15 PLN

BLACKBERRY HILL
Ich muzyka to połączenie indie folku z mroczną elektroniką. Z pozoru uspokaja, lecz tak na prawdę jest pełna emocji. Teksty to tajemnicze i momentami baśniowe odwzorowanie codziennych przemyśleń i wydarzeń. Utwory zbudowane są przy użyciu gitary akustycznej, fortepianu i wiolonczeli. Do tego dochodzą syntezatory i efekty elektroniczne, zaś ambientowe chórki tworzą wyjątkową przestrzeń wokół linii melodycznych. Brzmienia perkusyjne to połączenie klasycznego zestawu, brzmień syntetycznych i wszystkich przedmiotów, w które można uderzać (ulubionymi instrumentami duetu są schody od domowej antresoli oraz nakrętka od butelki).
Blackberry Hill to twórczy indywidualiści preferujący samodzielną pracę nad swoją muzyką. W roku 2016 prezentują EPkę House Of Bones, nagraną i wyprodukowaną w domowym studio.

RUSTY PINE, rdzawa sosna:
czyli, rodzeństwo Kasia i Krzyś Zagajewscy oraz ich autorski projekt muzyczny.
Dlaczego Rusty Pine?
Bo jest rustykalnie…
Bo swoimi zamiłowaniami muzycznymi chcą sięgać jak najgłębiej do gatunków, które dały początek wszystkiemu co dla nich jest w muzyce piękne.
Bo w chwilach wytchnienia i inspiracji muzycznej uciekają do tego co czyste, prawdziwe i najbliższe ich sercom – do natury.
Stąd, w ich muzyce usłyszycie brzmienia bluesowe, folkowe i country’owe, dodatkowo przesycone suchością i czystością brzmienia akustycznych instrumentów takich jak gitara akustyczna, gitara rezofoniczna, cajon.
Skład:
Kasia Zaga Zagajewska – wokal
Krzysztof Krzyś Zagajewski – gitara akustyczna/rezofoniczna
Tomasz Tomuś Zagórski – cajon
Bartek Broniewski – gitara akustyczna, chórki, shaker
Michał Michu Przybyła – bas akustyczny