Chcesz zadać pytanie byłemu wojewodzie lub byłemu wicemarszałkowi Mazowsza? Będzie do tego okazja w ramach spotkań „Politycy na Chłodnej” . W najbliższy czwartek o godz. 20 spotykamy się z obecnymi posłami – Jackiem Sasinem z PiS i Marcinem Kierwińskim z PO. Poruszymy gorący ostatnio temat dotyczący żywo rozwoju Warszawy i administracyjnego podziału Mazowsza.
Czy Warszawa naprawdę może być oddzielona od Mazowsza? Czy mieszkańcom Woli i Warszawy na przykład po 2020 roku żyłoby się lepiej w mieście czy województwie? A może, jak twierdzi obecna prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz, byłaby to kara dla warszawiaków a PiS w parlamencie szykuje „zamach na stolicę” i prezydenta Warszawy? A jakie miasto mogłoby być stolicą nowego województwa – Radom, a może Płock? To tylko niektóre pytania z którymi będą się musieli zmierzyć sejmowi parlamentarzyści. Wokół tematu podziału Mazowsza narosło ostatnio wiele plotek i niejasności, za to konkretów jest niewiele. Spróbujemy to zmienić. Liczymy na pytania mieszkańców. Dyskusję poprowadzi Izabela Kraj.

***
Spotkanie 21 kwietnia (czwartek) o godz. 20 na Chłodnej 25 będzie kolejnym z cyklu „Politycy na Chłodnej”, w ramach którego co dwa tygodnie odbywać się będą dyskusje z ludźmi mającymi wpływ na Warszawę i pomysły na jej ulepszenie. Serdecznie zapraszamy!