BRZOSKA I GAWROŃSKI

„Duet” z Katowic łączący poezję z muzyką elektroniczną.
Zespół założony został 2011 roku przez Wojciecha Brzoskę -poetę i wokalistę oraz producenta muzycznego – Dominika Gawrońskiego.
W 2012 roku nakładem Instytucji Kultury Ars Cameralis ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Nunatak”.Jej zapowiedzią wydana kilka miesięcy wcześniej EP-ka „Nigdzie indziej” oraz wideoklip o tym samym tytule, w którym główną rolę zagrały wyroby szydełkowe słynnej, nowojorskiej artystki Agaty Olek Oleksiak.
W maju tego roku zespół wydał drugą płytę zatytułowaną „Słońce, lupa i mrówki” (WBPiCAK Poznań). Na niej gościnnie pojawili się m. in. Mikołaj Trzaska czy Wojtek Kucharczyk. Utwory zespołu Brzoska i Gawroński emitowano m.in. w Trójce, Antyradiu, Radiu Roxy, radiu eM, Radiu Egida, Radiu Szczecin, a w swoich autorskich audycjach grali je m.in.: Novika, Tymon Tymański i Katarzyna Nosowska.
Zespół koncertował m.in. na Off Festivalu, festiwalu Ars Cameralis, Dniach Katowic. Utwór „Zostaliśmy na lodzie” ukazał się na płycie-kompilacji SEALESIA 2 prezentującej najciekawsze, alternatywne zespoły pochodzące ze Śląska.

BENEFICJENCI SPLENDORU

Beneficjenci Splendoru to zespół, który narodził się najpierw jako projekt solowy Marcina Staniszewskiego. W swoich piosenkach muzyk poruszał się na granicy poezji, chwytliwej popowej piosenki i elektronicznych eksperymentów. Według redakcji portalu T-Mobile Music Staniszewski zasłużył na wyróżnienie wśród młodego pokolenia muzyków (poniżej 40. roku życia), w kategorii piosenkopisarze.
W miarę nagrywania kolejnych piosenek pojawiali się gościnnie znajomi muzycy (m.in. Anna Ruttar z zespołu Natanael, Adrianna Styrcz z zespołu Sinusoidal oraz Zofia Chabiera z zespołu Drekoty aż w końcu pod koniec 2011 roku ostatecznie wykrystalizował się obecny, koncertujący skład (na scenie Staniszewskiemu towarzyszy gitarzysta Wojciech Bubak oraz perkusista Robert Alabrudziński), który do tej pory wystąpił m.in. na OFF Festivalu, w radiowej Trójce i w dziesiątkach klubów w całej Polsce.
Muzyka Beneficjentów Splendoru regularnie pojawia się na antenie Radiowej Trójki. Pierwszy wydany oficjalnie utwór „Moje Studio” został wydany przez dziennikarza tegoż programu Piotra Stelmacha na kompilacji „Offensywa”. W lutym 2014 roku zespół wystąpił również na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej.
Zespół wydał do tej pory trzy albumy: „Trendywaty chłopiec” (Kartel, 2009), „Tęczy wybielacz” (2011, Sony Music), „Bóg, Honor, Mam Talent” (2013, Color My Sound. Najnowsza płyta będzie miała premierę 16 lutego 2016 roku i będzie nosiła tytuł „SELLFIE”.

Start: 20:00
Bilety: 15zł

Patroni medialni:
Radio Kampus Radio Aktywne Going.