Jeżeli nadal uważasz, że cukrzyca to tylko choroba ludzi starszych i otyłych…to koniecznie przyjdź na wykład Weroniki Kowalskiej w ramach cyklu Młodzi Wykładają. Dowiesz się całej prawdy o cukrzycy i otrzymasz odpowiedzi na wiele pytań.

Cukrzyca to pierwsza choroba niezakaźna uznana przez WHO za epidemię XXI wieku – jednak czy społeczeństwo jest w jej temacie wystarczająco wyedukowane ?

Kto może zachorować na cukrzycę ?
Jak wygląda codzienność diabetyka ?
Jak uratować życie osobie z cukrzycą ?
Ile jest rodzajów cukrzycy ?
Czy diabetyk ma restrykcyjną dietę ?
Czego nie można robić chorując na cukrzycę ?
Dlaczego insulina jest taka ważna dla naszego organizmu ?

W trakcie wykładu zobaczysz na żywo jak wyglądał sprzęt diabetyka kilkanaście lat temu oraz jak wygląda teraz!

Weronika Kowalska – Jestem chora na cukrzycę typu 1 od 21 lat, a od ponad 13 moją towarzyszką jest pompa insulinowa. Zaczęłam prowadzić bloga bluesugarcube.blogspot.com w 2013 r. jako coś dla siebie samej – jednak szybko okazało się, że swoją słodką historią pomagam również innym – zarówno diabetykom, jak i osobom zdrowym. Tym pierwszym pokrzepiając, ostrzegając czy po prostu wyciągając pomocną dłoń.Tym drugim przede wszystkim zrozumieć cukrzycę.Teraz jestem Edukatorem Diabetologicznym, biorę udział w wielu kampaniach i akcjach dotyczących cukrzycy i staram się jak najszerzej propagować właściwe informacje o tej chorobie w różnych mediach.

Start o godzinie: 19:00

Wstęp: 5 złotych (lub więcej wedle uznania ;)) na rozwój projektu MW

Czas trwania wykładu: ok. 1,5 h + czas przeznaczony na pytania słuchaczy.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji lub jesteś zainteresowana/y poprowadzeniem wykładu w Warszawie w okresie jesienno – ziomowym wejdź na https://www.facebook.com/mlodziwykladaja lub napisz na adres mlodziwykladaja@gmail.com