Kto ile dostanie od Unii Europejskiej? Czy stolica może jeszcze zarobić coś na tej przynależności? Co w najbliższych latach może być sfinansowane z eurobudżetu? Czy powinniśmy zapomnieć o metrze a przygotowywać wiele drobnych prywatnych projektów, by pieniądze unijne udało się wykorzystać? Na jakie pomysły powinni nastawiać się przedsiębiorcy? O jakiej pracy powinni myśleć przyszli absolwenci uczelni? A może lepiej po prostu z Unii wyjść?

O tym wszystkim w najbliższą środę (22 czerwca) o godz. 19.30 rozmawiać będziemy z dwoma ekspertami od Unii Europejskiej: wiceprezydentem Warszawy Michałem Olszewskim i Bartłomiejem Nowakiem, politologiem, doktorem nauk ekonomicznych, szefem Katedry Stosunków Międzynarodowych na Uczelni Vistula. Oni o tej tematyce wiedzą niemal wszystko.

Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski, zanim awansował na to stanowisko, był szefem biura funduszy w ratuszu – uchodził za jednego z najsprawniejszych i… najbardziej lubianych dyrektorów. Nic dziwnego, gdy tylko pojawiał się na jakimś spotkaniu urzędników… sypał kasą! Czyli wynajdywał sposoby finansowania kolejnych przedsięwzięć z najróżniejszych unijnych programów.

Bartłomiej E. Nowak był stypendystą Transatlantic Academy w Waszyngtonie, wiele lat spędził także w Brukseli, m.in. jako szef gabinetu wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Janusza Onyszkiewicza i doradca polskich delegatów w Konwencie ds. Przyszłości Europy.
Chcesz zadać im pytanie? Zapraszamy na Chłodną 25!

Debatę poprowadzą Izabela Kraj i Jan Fusiecki.