Debata: Drobni przedsiębiorcy w Warszawie – czy muszą zniknąć z ulic?

Wstęp wolny.

W jaki sposób miasto i państwo wspierają małych i średnich przedsiębiorców? Czy mają oni szanse konkurując z wielkimi sieciami? Jakie są plany wsparcia przedsiębiorców? – na te i inne pytania odpowiedzi padną podczas debaty pt. „Drobni przedsiębiorcy w Warszawie – czy muszą zniknąć z ulic?”.

Debata odbędzie się ona 16 stycznia (poniedziałek) o godz. 19 w Klubokawiarni CH25 (Chłodna 25). Uczestnicy porozmawiają o sytuacji warszawskich rzemieślników, drobnych i średnich przedsiębiorców oraz o nierównej walce, jaką – pod względem lokalowym – toczą z bankami, punktami ubezpieczeniowymi i sklepami dużych sieci.

– Miejsca, z których znikają małe punkty usługowe, jak np. zegarmistrz, szewc czy piekarnia, stają się sztuczne i martwe – mówi organizator debaty Jan Fusiecki, organizator debaty (Chłodna 25). – Taki przykład mieliśmy na pl. Wilsona na Żoliborzu, gdzie w miejsce sklepów i punktów usługowych wprowadziły się banki i sieciówki. Z jednego z najatrakcyjniejszych miejsc na Starym Żoliborzu miejsca znikło życie.

Tematami poruszanymi przez dyskutantów będą także: wsparcie mikro i małych firm rzemieślniczych, odbudowa szkolnictwa zawodowego w ramach regionalnych izb rzemiosła, kursy zawodowe dla przedsiębiorców, zmiany stawek czynszu, porozumienia remontowe i lokale przy metrze.

– Dowiemy się, jakie są plany miasta i państwa dotyczące tych zagadnień – zapowiada Jan Fusiecki. – Spróbujemy też znaleźć najlepsze rozwiązania pod tym względem.

W wydarzeniu swój udział zapowiedzieli: wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski, poseł Paweł Lisiecki, przedstawiciel Urzędu Dzielnicy Wola i przedstawiciel Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Debatę poprowadzą: Izabela Kraj i Jan Fusiecki.

Więcej informacji:
Jan Fusiecki
507095809
Jan.fusiecki@gmail.com