Nowe brzmienie gitary. Solowy koncert cenionego polskiego muzyka. Bezkompromisowe wykorzystanie instrumentu podczas wybuchowej improwizacji. Malowanie dźwiękiem, bezpośrednio inspirowane uwagą publiczności, wyjątkowością miejsca i czasu.

Tomek Leś
Urodzony w 1978 roku w Tychach. Muzyk samouk wszechstronnie utalentowany. Rozwinął umiejętność gry na gitarze, która jest jego główną pasją, a także na perkusji, instrumentach klawiszowych, gitarze basowej, trąbce, skrzypcach. Zainspirowany doświadczonymi muzykami rozpoczął naukę gry na gitarze w wieku 13 lat. W pierwszej klasie liceum założył swój pierwszy zespół bluesowy Afterbirds. W późniejszym okresie pobierał lekcje gry by potem zdać egzaminy na Akademię Muzyczną, Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Po ukończeniu uczelni z wynikiem bardzo dobrym Tomek rozpoczął pracę zawodową stając się profesjonalnym muzykiem. Umiejętności zdobyte w pierwszym okresie i potem na studiach zaowocowały współpracą z wieloma muzykami, która została udokumentowana na wydawnictwach płytowych, ukazujących się nakładem cenionych frm fonografcznych.
Od roku 2004 współtworzy śląską formację 100nka, z którą nagrał cztery płyty dla krakowskiej wytwórni NOT TWO i zagrał wiele koncertów klubowych oraz na festiwalach w kraju i za granicą. Zespół pojawił się m.in. na: Off Festiwal, Open’er Festiwal, Warsaw Summer Jazz Days, Leipziger JazzTage (Niemcy), Are You Free? Festival (Słowacja), Festival International de Jazz de Comblain-La-Tour (Belgia), Alternativa Praha (Czechy).
W roku 2007 artysta rozpoczął współpracę ze śląskim raperem Abradab’em by potem, na stałe wejść w skład zespołu Kaliber 44, z którym występował na największych festiwalach w kraju, a także w radio i telewizji.
W roku 2012 powstaje międzynarodowe trio 1724, z którym Tomek koncertuje w Europie. Głównie w Austrii, ale również w Chorwacji, Słowenii, Czechach i na Węgrzech.

Wstęp 10zł