„Czterech eksperymentalnych muzyków z Warszawy, zagubionych w bagnach delty rzeki Mississippi, wchodzących głęboko w serce starożytnego bluesa, szukających większej ilości sposobów na tworzenie dziwnych i tajemniczych dźwięków …

John Cornell

What can you say about a 50-something cellist who plays & sings the blues? That he was beautiful and brilliant? That he loved Mozart and Bach, the Beatles, and cheese? Mostly cheese?

DOMINIK Dodos MOKRZEWSKI – perkusista samouk, z wykształcenia filozof, nauczyciel w jednym z warszawskich liceów. W muzyce przede wszystkim fascynuje go polirytmia i improwizacja, które stara się łączyć w swoich projektach. Gra z Michałem Kasperkiem, Jankiem Małkowskim, Ksawerym Wójcińskim (Infant Joy Quintet), Norbullem, Rafałem Dedyńskim (Biegli), Ramezem Nayyarem (Biegli, Straszne rzeczy), Kubą Orłowskim (Straszne rzeczy).
Współtworzy z Rayem Dickatym Warsaw Improviser Orchestra i trio Line of fire z Natanem Kryszkiem. Występuje także w zespołach Ryby,Pongopongo, Hard cock cafe, The Thox. Brał udział w projektach PatoMazo, Volno, Monkey Business. Animuje muzyczne wydarzenia w galerii Praca (cykl Wolne Loty z Mikołajem Chylakiem).

Łukasz Kacperczyk zajmuje się elektroakustyczną muzyką eksperymentalną opartą przede wszystkim na dźwiękach generowanych przez syntezator modularny i podobne urządzenia. Nie stroni jednak od instrumentów wykonanych własnoręcznie i pracy z samplerami. Interesuje go niepowtarzalność i ulotność efektów pracy z takim zestawem oraz jego ogromny potencjał brzmieniowy. Ceni przestrzeń i wstrzemięźliwość w budowaniu dźwięków.

Członek zespołu Cukier (Kasperek/Mełech/Kacperczyk). Wspólnie z Wojtkiem Kurkiem (perkusja) tworzy duet Paper Cuts. Jest czwartym członkiem Modular String Trio. Udziela się w Warsaw Improvisers Orchestra. Razem z Mateuszem Wysockim (Fischerle) nagrywa jako Bouchons d’Oreilles.

Maciej Szwarc:
Gitarzysta związany z Warsaw Improvisers Orchestra. Debiutował w 2010 r. jako lider zespołu Dabus, interdyscyplinarnego projektu realizowanego we współpracy z Kolektywem Malarze. Równolegle współtworzył minialbum poetycko-muzyczny „Kwitnie Szmer”. Niedługo później, zainspirowany spotkaniem z założycielami Umlaut Records, zaczął zajmować się muzyką improwizowaną. Powołał do życia zespół Dobry Ból – trio na dwie gitary i Commodore64. Obecnie organizuje Warsaw Electric Guitar Orchestra, nowy projekt na stołecznej scenie. Ludzie, z którymi miał zaszczyt współpracować lub występować to m. in. Pierre Borel, Joel Grip, Wojtek Kwapisiński, Jacek Szymkiewicz, Ray Dickaty, Krzysztof Knittel, Marek Chołoniewski.

Wstęp 15pln