ENERJAH.
Dwa duety + kwartet, koncert dziko szamańsko spokojny na Chłodnej 25. O konfiguracjach i tym co muzycy wykrzeszą wspólnie z gośćmi dowiemy się podczas koncertu a prawdopodobnie nawet przed, a prawdopodobnie nawet po.

PIOTR HRYCYK
*1966 r. perkusista, perkusjonista, DJ, grafik;

w latach 1983-1986 Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im J. Elsnera w Warszawie w klasie fagotu prof. H. Zakrzewskiej, pasjonat instrumentów perkusyjnych, grał, występował i realizował liczne projekty muzyczne z wieloma formacjami, zgłębia różne style muzyczne (od klasyki przez rocka i etno do jazzu), brał udział w nagraniu wielu płyt i sesjach nagraniowych.

Wybrane dokonania:
– współpraca z zespołami: Radio Warszawa (również praca przy festiwalu Marchewka w Warszawie, 1987), Kult, Elektryczne Gitary, Orkiestra Chińskich Ręczników – Obywatel Gary Glitter i Czerwona Ręka, Brygada Kryzys, Black Rose, Łado Taraban, Afera, Młoda Foka, Auto da Fe, DrewBarry 45 More, Ciepły Wieczór, Gethsemane, Rootwater, Daab, funkowo-reggae’owa orkiestra Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni, jazzowe Lena Ledof Trio, ekperymentalnej formacji TUPILAK, SKADYKTATOR.

– wieloletnia praca DJ-ska w warszawskich klubach: Źródełko, Architekci-Punkt, Kopalnia, Muza, Fiolet, rozgłośnia Radiostacja, imprezy okolicznościowe.

– współpraca muzyczna i teatralna z teatrami „MAKATA” (spektakle i koncerty w Polsce i za granicą) i Scena PreTekst (spektakle „Oberża wędrujących dusz” i „Pejzarze semaforyczne”)

– uczestnictwo w warsztatach, wymianach kulturalnych i muzycznych w Europie (Dania, Niemcy, Ukraina),

– organizacja koncertów grupy 5Nizza (Piatnica) w Polsce

– pomysłodawca i realizator projektów muzycznych, plastycznych i scenograficznych Stowarzyszenia Artystycznego Miód Materia: „Mazurkownia”, „Muzyka-Rzeka”, opery – „La Serva Padrona”, „Chopiniada”,

– twórca scenografii, organizator, animator i wykonawca licznych imprez firmowych, targowych, festiwalowych

– zawodowo – grafik komputerowy, projektant, freelancer, wykładowca grafiki komputerowej

Obecnie gra na perkusji w trio jazzowym Miodowski-Major-Hrycyk, Roots-bluesowym MULASA BOYS, jako perkusjonista w zespole Piotra Strojnowskiego – STROJNOWY, a także często na cotygodniowej imprezie jamowej „Chwilowy Dżemor” w warszawskim klubie Chwila.

STANISŁAW WELBEL
*1982, Warszawa
Gry na saksofonie uczył się prywatnie u prof. Krzysztofa Herdera z Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego, była to nauka skupiona głównie na muzyce klasycznej. Grał na saksofonach w kilku zespołach i projektach muzycznych. Tworzy również muzykę elektroniczną. Od 3 lat regularnie występuje z Warsaw Improvisers Orchestra. Z wykształcenia jest historykiem sztuki, pracuje jako kurator.
https://soundcloud.com/welbel

RADOSŁAW HERMAN
Multiinstrumentalista, najczęściej gra na flecie fula, instrumentach perkusyjnych, gitarze. Afrykańskie flety fula oraz malinke są od kilku lat instrumentami budzącymi jego największe zainteresowanie. Tradycyjnych melodii oraz technik gry uczy się podczas podróży do Gwinei, u tamtejszych mistrzów tego instrumentu. Współtworzy warszawski zespół Moribaya, grający tradycyjne rytmy i melodie Afryki Zachodniej. Gra na gitarze, pisze teksty i śpiewa w solowym projekcie Sonic Hrmn. Ostatnio również basista w zespole MIR.

PIOTR DĄBROWSKI
Artysta wszechstronny – perkusjonista, artysta plastyk, intuicjonista, autor tekstów poetyckich. Poszukuje w grze na perkusji i otoczeniu obrazów, brzmień i barw. Muzyka tworzona przez niego koresponduje ze współczesną muzyką perkusyjną, minimalną, improwizowaną, noise’ową. Podobnie jak w swej twórczości plastycznej stawia na prostotę i surowość formy. W jego graniu instrumenty zyskują nowy wymiar, tracą swój konwencjonalny obraz – stają się narzędziami dźwiękowymi, służą do tworzenia osobliwych faktur, ujawnia się ich wewnętrzna energia.
https://soundcloud.com/piotr-d-browski-2
www.facebook.com/partda?ref=hl
https://www.facebook.com/artystapiotrdabrowski/
www. ojta.net

Wstęp: 15pln