// CINEMON

Mówią, że grają RAW POP, ale to po prostu inna nazwa na rock’n’roll – zbyt hałaśliwy na pop, zbyt piosenkowy na underground. Trochę niedoskonały, lekko zakurzony, analogowy.
Brzmią, jak – w odpowiednich dawkach – lata siedemdziesiąte (Cream, Hendrix, Led Zeppelin), dziewięćdziesiąte (Neil Young i jego młodsze inkarnacje w postaci Pearl Jam czy bardziej hałaśliwych przedstawicieli Seattle) i czasy obecne (trochę jak oni sami).

Nagrywają płyty, ale jednak głównie grają koncerty: przez ostatnie trzy lata było ich prawie 200. Zarówno w Polsce, jak i na Słowacji, Węgrzech, w Czechach, Norwegii, Austrii czy w Niemczech. Zaistnieli na scenach takich festiwali jak Męskie Granie, T-Mobile Nowe Horyzonty, Slot Art Festival, Sonisphere czy Spring Break. Kojarzeni być mogą z Trójki, list przebojów Antyradia czy wywiadów w Czwórce.

Oto oni: Cinemon. Nowoczesny vintage rock, grunge, blues, pop – cokolwiek, co lubisz najbardziej.

“Na żywo Cinemon prezentują pewien rodzaj kunsztu, feelingu, muzykalności który można nazwać archetypicznym dla okresu, gdy muzyka rockowa nie była tylko rozrywką, ale też prawdziwą, radosną, szczerą emocją”
FiuFiu / Wrocławska Scena Alternatywna

“Wyobraźcie sobie zjazd miejskim rowerem ze stromej górki. A potem lot paralotnią z zawiązanymi oczami. Czyste szaleństwo i wolność – taka jest ich muzyka.”
Agnieszka Hirt / DNA Muzyki

“Mają chłopaki groove. Nie mogę przestać tego słuchać!”
Piotr Stelmach / Program Trzeci Polskiego Radia

https://www.youtube.com/watch?v=Y7niznUXdW4

// CLOCKMAID
Baran z gór Sowich wraz ze strzelcem z odległej krainy wpadli w wir współczesności. Nieprzejednani znaleźli połączenie z korzeniami w stylu retro. Po wielu osobliwych wyprawach na ich drodze stanął lew, a w ich królestwie zapanowała wyśniona równowaga. Stali się rozpoznawalni dzięki kolorowym piórom oraz psychodelicznym wzorom, co jest odbiciem treści ich twórczości, która jest równie barwna co kuriozalna.

// DERAPTORS
Poznaliśmy się we wtorek w XXI wieku, razem ważymy 278 kilo a obok salki mamy basen. Odkąd wymarły dinozaury nie było zespołu, który grałby tak dobrze i tak źle zarazem. Nasza muzyka sprawia ze słońce szybciej zachodzi.
Przyjdź nas poznać zanim świat spowiją ciemności!

BILETY: 15/20 PLN