Snorri Helgason już 4 października wystąpi po raz pierwszy w Warszawie! Islandzki muzyk wraca po kilku latach przerwy do Polski by zagrać wyjątkową trasę koncertową w naszym kraju.
Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

4.10.2017 g. 20.00
Bilety: 20zł

Muzyka Snorri Helgason’a jest głęboka i intrygująca, a jednocześnie uniwersalna, wysoko stawiając na eksplorację jego osobistych zmagań i emocji. Jako zacięty student historii popu, Snorri trzyma twardą nogę w przeszłości, patrząc jednak zupełnie świeżym spojrzeniem w przyszłość, transmitując tym samym niezwykły strumień ponadczasowych melodii ludowych i starannie skonstruowanych piosenek, które są ponadczasowe.

Inspirująca Islandczyka muzyka pop oraz muzyka ludowa lat ’60 i 70 wraz z jednoczesnym uhonorowaniem osobistych ikon artysty, takich jak Townes Van Zandt czy Harry Nilsson sprawiły, że Snorri nagrał swój debiut „Im Gonna Put My Name On Your Door”, który pozwolił mu skutecznie zaistnieć na islandzkim rynku muzycznym.

Po wielu koncertach na Islandii oraz poza jej granicami, Snorri złożył wizytę w pracowni starego przyjaciela Sindri Már Sigfússons’a (Sin Fang), aby nagrać niektóre utwory, nad którymi w tym czasie pracował. Sesja, zaczęła się od śmiechu, jednakże okazała się niezwykle owocna. Oboje bowiem poświęcili się pracy w studiu aby uchwycić właściwy charakter utworów, które stworzył Snorri, by jednocześnie poddać je interpretacji przez Sindriego. Efektem tej kolaboracji było kolejne wydawnictwo, pt. „Winter Sun”, które jest ambitną, czasami bolesną, acz uczciwą medytacją o dorastaniu, starzeniu się i zmierzaniu się z nieuchronnym.

LINKI:

FB: https://www.facebook.com/helgasonsnorri/
WWW: http://snorrihelgason.com/
YT: https://www.youtube.com/user/snorrihelgason
Spotify: http://bit.ly/2v0SOun
Bandcamp: https://snorrihelgason.bandcamp.com/
Soundcloud: https://soundcloud.com/snorrihelgason
Instagram: https://www.instagram.com/snorrihelgason/

~~~~~~~~

SUPPORT:
Bobby The Unicorn (PL)

Druga płyta solowego projektu Darka Dąbrowskiego to zbiór ośmiu utworów, gdzie gitary spotykają się z zimnymi syntezatorami rodem z lat 90.
Album to swoista nostalgia za epoką VHS i melodiami znanymi ze starych gier.
Na ostateczny kształt płyty miała wpływ działalność muzyków projektu w dziedzinie filmów niemych i teatru.
Od czasu debiutanckiej „Utopii” Bobby nabrał wiatru w żagle i nie boi się daleko popłynąć.

Jeżeli uważnie wsłuchacie się w szum wody, dane Wam będzie usłyszeć Syreni Śpiew.

LINKI:
FB: https://www.facebook.com/pg/bobbytheunicorn/
MUZYKA: http://bobby.thinman.pl/